КВАРОВИ НА ВОДОВОДНОЈ МРЕЖИ И ПРЕКИДИ У ВОДОСНАБДЕВАЊУ

ПОПРАВКЕ КВАРОВА У ПРВОЈ КУТИНИ

Вода на површини, нужни су ископи у улицама Биљача код броја 11 и Тремска код броја 6. Због поправки водоводне мреже, водоснабдевање ће бити у прекиду до 15 часова у на простору села Прва Кутина.

ПОПРАВКА КВАРА У СЕЛУ ДОЊЕ МЕЂУРОВО

Вода на асфалту, за санацију је потребно раскопавање у улици Милоша Обилића код броја 6. Због поправке водоводне мреже, водоснабдевање ће бити у прекиду до 15 часова у поменутој улици као и на простору села Доње Међурово.

ХАВАРИЈА У НАСЕЉУ ГОРЊИ КОМРЕН

Вода на површини, потребан је ископ у улици Војника Ивана Богосављевића код броја 3. Због поправке прикључне везеже, водоснабдевање ће бити у прекиду до 15 часова на поменутој адреси али је могућ прекид и на простору улице Војника Ивана Богосављевића.

ИНТЕРВЕНЦИЈА У НАСЕЉУ БРАНКО БЈЕГОВИЋ

Вода са улице отиче у шахту корисника, потребан је ископ у Бјеласичкој улици код броја 11. Због поправке прикључне везе, водоснабдевање ће бити у прекиду до 15 часова у Бјеласичкој улици.

ПОПРАВКЕ МРЕЖЕ НА ГАБРОВАЧКОМ ПУТУ II ДЕО И У СЕЛУ ГАБРОВАЦ

Вода на површини, потребна су раскопавања у улици Генерала Михајла Филиповића код броја 21 и у селу Габровац у Мраморској улици код броја 10. Због поправки кварова, водоснабдевање ће бити у прекиду до 15 часова на Габровачком путу II део и селу Габровац.

ПОПРАВКЕ КВАРОВА НА ПРВИМ ВЕНТИЛИМА

Током дана обављаће се радови на поправкама првих вентила у селу Трупале – Цара Лазара 36, у Нишкој Бањи – Српских јунака 19, Бранка Крсмановића 23, у селу мрамор – Уроша I Вукановића 5, Мавровска 2, Сомборска 18, Хиландарски Метох 1 и 3, у селу Суповац – Капетана Срећка Андрића, у Кнез Селу – Хајдук Вељкова 156, Милована Глишића 8, 14 и 19, Белопаланачка 2, Бабичког одреда II прилаз 24д, у селу Чокот – Маршала Тита 28 – Вука Караџића 19, Душана Поповића 32, Орце Николова 3, Бојничка 8а и 19, Власинска 9, у Кнез Селу – Капетана Владана Микићевића – Бугарска (код гробља) – Хајдук Станкова бб – Сретена Матејевића 47 – Светог Илије бб – код игралишта, у селу Горњи Матејевац – Краља Александра 38 – Поп Игњатова 15 – Хајдук Вељкова бб, Првомајска 56, у селу Медошевац – Поповачка 44, Селичевица 11, Бубањска долина 38а, Трстеничка 7, Вишеградска 1 и 7, Јасеновачких жртава 9, и на још неким адресама. Због интервенција могућ је прекид водоснабдевања на поменутим локацијама до 15 часова.


Apel za racionalnu potrosnju vode JKP NAISSUS NIS

Поштовани корисници,

Услед ситуације екстремне температуре и глобалног загревања, моломо Вас да будете солидарни, пре свега за своје комшије и користите воду за основне потребе а никако за заливање башти, зелених и бетонских површина, пуњење базена и другог неконтролисаног трошења. Апел посебно наглашавамо у термину од 18 до 22 часа, када настају велика истакања, преко 1800 литара у секунди, док је производња негде око 1300 литара у секунди. У ситуацији овако нерационалне потрошње воде долази до смањеног притиска и краткотрајних прекида у снабдевању у рубним деловима града. Апелујемо на све, како не бисмо дошли у ситуацију неопходних рестрикција, као што је ванредна ситуација у општини Гаџин Хан, због несташице воде. Још једном понављамо апел да рационално користимо воду како би ЈКП "Наиссус" Ниш свим корисницима обезбедило уредно водоснабдевање и у наредном периоду.

Хвала на разумевању,
Ваш ЈКП“Наиссус“ Ниш